نتایج جستجو برای عبارت :

بمناسبت روز جانباز؛مسئولان آب پخش با جانباز سرافراز آب پخشی دیدار کردند+تصاویر

مسئولان آب پخشی با جانباز سرافراز آب پخشی دیدار کردند.
به گزارش سفیر جنوب؛صبح امروز و به مناسبت روز جانباز،مسئولان آبپخش در منزل حاج حیدر صابری، با این جانباز سرافراز آب پخشی دیدار کردند.
در این دیدار صمیمانه امام جمعه،بخشدار،شهردار،فرمانده انتظامی،رئیس و عضو شورای شهر آب پخش حضور داشتند.
لازم به ذکر است در این دیدار، بخشدار و شهردار آب پخش از این جانباز سرافراز تجلیل کردند

ادامه مطلب
گفت و گوی نوید شاهد تهران بزرگ با جانباز مجتبی شاکری:ماجرای جانباز ۱۴۰ درصدی! / دیدار با امام (ره) در ۱۹ بهمن‌ماه نقطه عطفشنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
فرهنگیگفت و گوی نوید شاهد تهران بزرگ با جانباز مجتبی شاکری که او به‌خنده خود را جانباز 140 درصد معرفی می‌کند،در ادامه این مصاحبه را می‌خوانید.

به گزارش خبرنگار نوید شاهد تهران بزرگ،
ادامه مطلب
#پوستر
استخاره شهادت ...
همرزم های شهید لطفی میگفتن :
مهدی آرزو داشت شهید بشه و جانباز شدن رو نمیخواست چون میگفت جانباز شدن  تحملش واقعا سخته ...
میگفت دوست دارم صورتم سالم برگرده تا خانوادم  با دیدنش آروم بشن ...
به این دو خواسته و استخاره شهادتش که نگاه می کنم ...
به این میرسم که وقتی عاشق خدا شدی ...
و خدا عاشقت شد ...
به خواسته هاتم توجه می کنه و نازتو می خره ...
مهدی وقتی برگشت ...
هم استخوان هاش خرد شده بود ...
هم جانباز نشده بود ...
هم صورت زیباش سالم بو
من چون دست چپم پلاتین دارد بخیه های درشتی هم خورده، از طرف دیگر هیکل درشتی هم دارم همین برایم داستانی شده ، خیلی جاها فکر می کنند که من خلافکارم. اما واقعا ما باید یاد بگیریم که از روی ظاهر آدم ها قضاوت نکنیم.من یک بار برای اینکه نشان بدهم نباید از روی ظاهر قضاوت بکنیم در یک مراسمی که دعوت بودم یک تیشرت قرمز پوشیدم با شلوار جین و کفش کالج. بعد وقتی می خواستند من را برای سخنرانی صدا بزنند تا گفتند جانباز مدافع حرم حمید شیرمحمدی و من از روی صندلی
رهبر معظم انقلاب: شما جانبازان، مجاهدان فداکار و شهیدان زنده‌اید
در سالروز ولادت با سعادت قمر بنی هاشم حضرت اباالفضل‌العباس علیه‌السلام و روز جانباز، رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی از مقام شامخ جانبازان انقلاب اسلامی تجلیل کردند. 
✍️متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
ادامه مطلب
همسر جانباز سیدحسین آملی از تلخی و شیرینی‌های زندگی با یک جانباز قطع نخاع می‌گوید؛
«سید»دوست ندارد برنامه‌های صبحگاهی‌اش بازگو شود + عکس
در دنیای شلوغ و پر تراکم فضای مجازی،عکس‌های سیدحسین آملی به
ناگاه به چشم آمد و دل خیلی‌ها را برد!جانبازِ قطع نخاع مقاومی که دیالیز
می‌شود و در تمام لحظاتش همسرش حضور دارد و عکس‌های عاشقانه‌شان در کنار هم
ترکیبی زیبا ساخته است. آملی سال ۱۳۶۳ در مریوان کردستان قطع نخاع شد و
چند ساعت بعد بر
آنچه در چند سکانس مربوط به بهبود فریبا دیدید تنها چند دقیقه از سی و چند سال زندگی یک جانباز اعصاب و روان است!دست خودش نیست وقتی صدای انفجار در گوشش میپیچد دیگر بیقرار میشودخودش را میزند، هر کس دستش را بگیرد میزند، گاهی چیزی میشکند .....بعد که آرام شد یک گوشه مچاله میشود، به خرده های لیوان، به کبودی روی صورت همسرش، به چشمهای خیس و نگاه نگران بچه هایش، به رد خون دستش روی دیوار و پرده خیره میشود و آرام اشک میریزد و زیر لب دعا میکند:خدایا منو ببر!43 ه
نگاه ها همه بر روی پرده سینما بود؛ فیلم شروع شد.
سقف یک اتاق، دو دقیقه بعد همچنان سقف اتاق، سه، چهار، پنج، ... ، "8 دقیقه" اول فیلم فقط سقف اتاق...
صدای همه در آمد. اغلب حاضران سینما را ترک کردند.ناگهان دوربین حرکت کرد و آمد پایین و به جانباز قطع نخاعِ خوابیده روى تخت رسید.
زیرنویس: این تنها ۸ دقیقه از زندگى این ‫جانباز‬ بود و شما طاقت نداشتید.
بازیگران فیلم هزارپا :
رضا عطاران در نقش رضا هزارپا
جواد عزتی در نقش منصور
سارا بهرامی در نقش الهام، مدیر آسایشگاه
مهران احمدی در نقش دایی کامران، داییِ رضا
لاله اسکندری در نقش منیژه، فرمانده گروهک منافقین
امید روحانی در نقش پدر الهام
سپند امیرسلیمانی در نقش امید پسرعموی الهام
امیرمهدی ژوله در نقش کریم، جاسوس منافقین در آسایشگاه
شهره لرستانی در نقش شیرین، مادر منصور و زن کامران
نعیمه نظام‌دوست در نقش خانم کمالی
سینا رازانی در نقش عضو گر
نام سرخپوستی این جانباز چیست؟
فاش نیوز- سرخپوستان آمریکا که همین مدعیان تمدن و حقوق بشر نسلشان را در آمریکا
برانداختند رسم جالبی برای نامگذاری افراد داشتند.آنان نام افراد را یا
بهتر بگوئیم نام مستعار افراد را مثلا"از روی کار،حالت،عادت و وضعیتشان
انتخاب می کردند.مثل "همیشه خندان"یا"رقصنده با گرگ"یا"رودررو با
گوزن"و .... ما نام جانبازی را که شرح حالش درذیل می آید"ایستاده با سختی
ها"می گذاریم؛شما چطور؟

ادامه مطلب

جانباز سرافراز و سردار عالیقدر حاج میرزا محمد سلگی رئیس ستاد لشکر انصارالحسین علیه‌السّلام همدان و فرمانده گردان حضرت اباالفضل العباس علیه‌السّلام در دوران دفاع مقدس آسمانی شد.

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
... و سلام بر شهید زنده میرزا محمد سُلگی و بر همسر باایمان و صبور او؛ ...  

درنگی کرده بودم کاش در بزم جنون من هم
لبی تر کرده زان صهبای جام پرفسون من هم
هزاران کام در راه است و دل مشتاق و من حیران
که ره چون میتوانم یافتن سوی درون من هم ..
#یاد_یاران
اوایل جنگ بود که بر اثر انفجار تله‌های انفجاری نیروهای کومله و ضدانقلاب پایش را از دست داد... اما عقب ننشست، با پای مصنوعی در عملیات‌ها شرکت می‌کرد. برادرش شهید و برادر دیگرش جانباز شد و خانواده هر کاری می‌کردند تا مانع اعزام دوباره او شوند، اما حریفش نمی‌شدند.
بار دوم مجروحیتش با قطع نخاع از ناحیه کمر در عملیات بیت‌المقدس ۷ همراه بود. اما باز هم نمی‌گذاشت رنج جانبازی میان او و ارزش‌های انقلابی‌اش فاصله‌ای بیندازد. سال‌ها ط
تسلیت به آقای فضلی

7221

به قلم دامنه. به نام خدا. جناب آقای فضل الله فضلی جانباز بزرگ و فهیم دفاع مقدس سلام علیکم. عمیقاً متأثّر و اندوهگین شدم و برای جانباز دیگر بیت شریف شما، برادر عزیزت مرحوم آقا نقی فضلی اشک ریختم. خود می دانید که من با آن مرحوم خاطره هایی به یاد دارم، هم در نهادی در ساری که آن سال سخت دهه‌ی شصت، کتابخانه‌ی بزرگ نهاد را می‌گرداند و دایم خود کتاب می‌خواند و اهل فکر و دیانت و انقلاب بود. هم در جبهه‌ی مریوان که شجاعانه می‌
هزارپا فیلمی به کارگردانی ابوالحسن داوودی، تهیه‌کنندگی رضا رخشان و نویسندگی امیر برادران، پیمان جزینی و مصطفی زندی محصول سال ۱۳۹۶ است. این فیلم به سبک کمدی و محصول کشور ایران، به زبان فارسی است. این فیلم، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران تا به این لحظه است.
هزارپا در تاریخ ۱۳ تیر ۱۳۹۷ در سینماهای ایران اکران شد. هزارپا از هفته سوم اکران خود (۲۹ تیر ۱۳۹۷) به علت تفاوت نسخه در حال اکران با نسخه نمایش داده شده به سازمان سینمایی و سمعی، بصری
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم معرفی کتاب «سه دقیقه در قیامت»؛ در ابتدای کار توصیه می‌کنم این کتاب را هرچه سریع‌تر تهیه کنید و مطالعه کنید و از آنجایی که صفحاتش خیلی زیاد نیست وهمچنین نحوه بیان مطالب جذاب و روان است, شاید در حد یک ساعت بیشتر از شما وقت نمی‌گیره. این کتاب محصول انتشارات شهید ابراهیم هادی ره است که حکایت داستانی واقعی که برای یک جانباز مدافع حرم اتفاق افتاده را به زیبایی به تصویر میکشد.اتفاقی که شاید برای نزدیک به ده هزار نفر

حسن محمدی به رحمت خدا رفت. شادی روحش فاتحه ای بخوانید.
حسن محمدی آزاده سرافراز و جانباز قهرمان و هنرمندی ناشناخته بود که اولین بار در اردوی کاروان پیاده مرحوم ابوترابی در اواسط دهه هفتاد با او آشنا شدم. یک ضرب حرف می زد، طبع شعر داشت و از همه مهمتر این که به هر بهانه ای وسط اتوبوس بلند می شد و ملت را از خنده روده بر می کرد. 
شنیدم در اسارت هم کارش همین بود. نمی گذاشت کسی افسرده و غمگین شود. جوک می گفت و می خنداند. تئاترهایش در دوران خفقان اسارت م
  #جانباز #شهید:  #ناصر  #هوشیار
  نام  پدر:   خیر الله
 تاریخ  تولد:   1347/01/02
 محل  تولد:   استان فارس-فسا
 تاریخ  شهادت:  1383/06/20 
 محل  شهادت:   مشهد مقدس
 عملیات:   بدر-نصر یک-فتح 5 -والفجر 8
 محل  دفن:  گلزار شهدای سعادت شهر
 وصیت نامه:  مردم بدانند من هیچ توقعی از هیچ کس نداشتم حتی از جانبازان ، هر کس دینی و حقی گردن من دارد به بزرگواری مرا حلال کند و ببخشد.
لینک معرفی شهدای جمهوری اسلامی ایران در پیامرسان بومی سروش
 وصیت نامه:  مردم بدانند من هیچ توقعی از هیچ کس نداشتم حتی از جانبازان ، هر کس دینی و حقی گردن من دارد به بزرگواری مرا حلال کند و ببخشد.
به پیر به پیغمبر اوضاع قم آرام است. یعنی از اول هم آرام بود. اینجا اصلا اتفاقی نیفتاد. نه شورشی نه آشوبی نه تجمعی. همه یک ناچ ناچی زیر لب گفتند و بر مسببین گرانی لعنتی فرستادند و مسئولان را هم حواله دادند به تیر غیب. همین. دیگر خبری نیست.
البته به گفته آقای امیرآبادی نماینده قم، هفته های قبل این شهر شاهد خودسوزی یک فرزند شهید و چهار جانباز مقابل بنیاد شهید قم بود که به نظر با توجه به گرانی قیمت بنزین، این معضل هم خود به خود حل شده است. رییس بنیاد
شهید عرب شخصا همراه ما برای شناسایی می آمد. یادم هست یکبار که برای شناسایی رفته بودیم، خودش کروکی منطقه را کشید. واقعا آنقدر دقیق منطقه را محاسبه کرده بود که انگار فاصله زاغه ها و سنگرهای فرماندهی و مقرهای زرهی را با متر اندازه زده بود. خلاصه بارها می شد که درهفته سه مرتبه خودش برای شناسایی می رفت.

یک شب در هور با بَلَم برای شناسایی رفتیم. چون دیگر نزدیک عملیات بود، نزدیکی های کمین دشمن که رسیدیم ما آماده شدیم برای رفتن داخل آب، که شهید عرب گ
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

#زندگی_به_سبک_مهدی (۴۷)
سالهای اول دههٔ ۹۰ بود که دیگه کم کم داشت سر شهید محمد مهدی شلوغ میشد و هرچی تلاش می‌کرد نمی‌توا
به مناسبت چهارم شعبان و ولادت اسوه جانبازی ولایتمدارانه ابالفضل ااعباس علیه السلام
مراسم تجلیل و تقدیر از دو استاد بزرگوار جانباز مدرسه علمیه امام حسن مجتبی علیه السلام
حجت الاسلام تقوی «زیدعزه»
حجت الاسلام عفت پناه «زیدعزه»
همراه با خاطره گویی اساتید و مدیحه سرایی

جانباز سرافراز و سردار عالیقدر حاج میرزا محمد سلگی رئیس ستاد لشکر انصارالحسین علیه‌السّلام همدان و فرمانده گردان حضرت اباالفضل العباس علیه‌السّلام در دوران دفاع مقدس آسمانی شد.

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
...  و سلام بر شهید زنده میرزا محمد سُلگی و بر همسر باایمان و صبور او؛ ...  

درنگی کرده بودم کاش در بزم جنون من هم
لبی تر کرده زان صهبای جام پرفسون من هم

هزاران کام در راه است و دل مشتاق و من حیران
که ره چون میتوانم یافتن سوی درون من ه

حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت جانباز سرافزار و سردار فداکار آقای میرزامحمد سُلگی را تسلیت گفتند. 

بسمه تعالی
درگذشت جانباز عزیز و سردار فداکار جناب آقای میرزا محمد سُلگی را به همه‌ی کسانی‌که به ایثارگران دفاع مقدس ارادت می‌ورزند و به همه‌ی خانواده‌های شهید و به همه‌ی جانبازان و خانواده‌های آنان و همه‌ی یادگاران دفاع مقدس و به ویژه به همسر فداکار و فرزندان و دیگر بازماندگان وی تسلیت ع
پیام تسلیت رهبرانقلاب در پی درگذشت آقای محمد سلگی: درگذشت جانباز عزیز و سردار فداکار جناب آقای میرزا محمد سلگی را به همه کسانی که به ایثارگران دفاع مقدس ارادت می ورزند وبه همه خانواده های شهید و جانبازان و خانواده های آنان و همه یادگاران دفاع مقدس تسلیت عرض میکنم. این مجاهد فداکار در دوره پس از پایان دفاع مقدس نیز با تحمل رنج جسمانی، مجاهدت در راه خدا را ادامه داد تا به لقاءالله پیوست.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای:
آلمان کمک میکرد؛ موادّ شیمیایی میداد. میدانید در موارد زیادی لشکر صدّام کار شیمیایی کردند. ما چقدر جانباز شیمیایی داریم، چقدر از آنها از دنیا رفتند! موادّش را آلمان به اینها میداد. آلمان موادّ شیمیایی در اختیار اینها میگذاشت که اینها بمب شیمیایی درست کنند. حتّی گاهی شاید بمب شیمیایی هم بهشان میداد.
۱۳۹۷/۷/۲۶
در دیدار نخبیان جوان علمی
❖ «به بهانه ۲۹ فروردین، سال روز تولد حضرت آقا» ❖
✍ هر چند همه دوست دارند تو را "آقا" صدا کنند، ولی... .

••✦به جمع دانش‌جویان که می‌رسی، قامت "استاد" برازنده توست؛

••✦ در میان نظامیان که می‌آیی، هیبت "فرمان‌دهی"‌ات، دل دوستان را شاد و دل دشمنانت را می‌لرزاند؛

••✦ روز پدر که می‌آید، می‌شوی مهربان‌ترین "بابا"‌ی دنیا؛

••✦ روز جانباز که می‌شود، همه دست "جانباز" تو را به هم نشان می‌دهند؛

••✦ ۹ دی که می‌رسد، قصه "علی" می‌شوی در
این تصویر خاطره انگیز از یکی از یلان قوم پر افتخار خاوری و ولایی بنام مهدی فریضه برادر شهیدان علیرضا و محمدعلی و جانباز محمد جواد فریضه فرزندان مرحوم ابراهیم اصلیت از چهار تکاب منطقه قلندرآباد فریمان که در محور عملیاتی خرمشهر در سال ۱۳۶۱ توسط عکاس خبر گزاری مجله صف گرفته شده.
گروه تاریخ مشاهیر خاوری https://t.me/joinchat/Dy85s05uNMlwKImlDsEn0Q
[عکس 725×1012]
مشاهده مطلب در کانال
معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در همایش روز آزادگان در اردبیل گفت: ۱۷۱ زن آزاده دوران دفاع مقدس در کشور وجود دارد که نشان دهنده حضور فعال زنان در عرصه استقلال و عزت کشور دوشادوش مردان است.

به گزارش روابط عمومی انجمن اسلامی همسران و فرزندان شاهد استان اردبیل، به نقل از روابط عمومی ایثار استان اردبیل، همایش سراسری تجلیل از آزادگان سرافراز اردبیلی با عنوان کنگره ملی الماس های درخشان به همت بنیاد استان
سوی جانبازان سلام وبرسپاه قهرمان/بندگی کرده خدارا درزمین وآسمان/هست الگوی بصیرت عشق عباس وحسین/خدمتی کرده فراوان برتمام شیعیان/جانفشانی هانموده هرسپاهی دلیر/هست جانباز ولایی اسوه صبر نهان/مسلمین رایارباشد هرکجای درزمین/شدسپاه بابصیرت خارچشم دشمنان/کربلاو عشق رهبر شدمرام بندگی/میرودراه امام و آن شهیدان درجهان/پاسدار باولایت اسوه عصر ظهور/میشودیاور برای حضرت صاحب زمان/
متأسفانه وجود یک عنصر نامطلوب در مجموعه ای وجیه، منجر به زیر سوال رفتن اعتبار آن مجموعه می شود.
عنصر نامطلوب و یاغی البته در هر لباس و صنفی ولو به تعداد اندک دیده شده اند که تسامح در برخورد با این افراد را باید خیانتی بزرگ محسوب نمود. استخدام معدود عناصر بی هویت، عقده ای و گاه مغرض در بعضی مجموعه ها البته ریشه در ضعف گزینش و اهمال در شناخت نیروها دارد.
در جریان اعتراضات اخیر، یک مأمور شرور با حمله به پاسداری آزاده و جانباز که در صدد ایجاد آرام
✍️ موارد قانونی تقسیم حقوق_شهید بین منسوبین به استناد ماده ۷ قانون برقراری حقوق و وظیفه ازکارافتادگی و وظیفه عائله تحت تکفل جانبازان و شهداء مصوب ۲۵/۱۱/۶۱ و تبصره ۲ قانون حالت اشتغال مستخدمین شهید جانباز ازکارافتاده و مفقودالاثر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی مصوب ۳۰/۶/۷۲ و همچنین ماده ۱۶ آیین نامه اجرایی قانون حالت اشتغال، حقوق وظیفه به افراد تحت تکفل به نسبت مساوی بین وراث قانونی مستخدم تقسیم و سهم هریک از وراث قانونی که قطع می شود به تساوی
چه کسی باید پاسخگوی مشکلات امروز باشد؟
اول مسئولان امروز،
بعد مسئولان دیروز؛
معمولا اینگونه پاسخ میدهیم.
طبیعتا مسئولان امروز بعنوان کسانی که بر مسائل اشراف کاملی دارند، اولین کسانی اند که باید نسبت به مشکلات و نواقص پاسخگو باشند.
امّا گاهی مسائل و مشکلاتی که ایجاد میشوند نتیجه ی عملکرد و تفکر مسئولان قبلی است. پس کسی که باید به سوال ها پاسخ دهد، آن کسی است که بعنوان مسئول درباره آن موضوع تصمیم گیری کرده است.
فرم ثبت نام مدارس شاهد

نمونه برگ ثبت نام مدارس شاهد 98
تکمیل فرم ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا و نمونه برگ ثبت نام مدارس شاهد 98-99 به منظور پیش ثبت نام در مدسه شاهد برای مقاطع اول ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم انجام خواهد شد لذا داوطلبان در مرحله اول باید پیش ثبت نام مدارس شاهد 98 را بر اساس فرم های ثبت نام که در ادامه کامل توضیح خواهیم داد و منتظر اعلام نتایج قطعی باشند، در این مقاله سعی داریم راهنمایی های لازم برای داوطلبانی که با مشاو
فرم ثبت نام مدارس شاهد
نمونه برگ ثبت نام مدارس شاهد 98
تکمیل فرم ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا و نمونه برگ ثبت نام مدارس شاهد 98-99 به منظور پیش ثبت نام در مدسه شاهد برای مقاطع اول ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم انجام خواهد شد لذا داوطلبان در مرحله اول باید پیش ثبت نام مدارس شاهد 98 را بر اساس فرم های ثبت نام که در ادامه کامل توضیح خواهیم داد و منتظر اعلام نتایج قطعی باشند، در این مقاله سعی داریم راهنمایی های لازم برای داوطلبانی که با مشاور
نقد مستند دیده‌ بان و بانو به کارگردانی محمد صفا؛
مستند دیده‌ بان و بانو به کارگردانی محمد صفا روایت وقایع یک روزه از زندگی یکی از جانبازان دفاع مقدس به نام مسکوچی است. محوریت فیلم با همسر این جانباز است که تامین معیشت خانواده را به عهده گرفته است.
یک مستند ساده و سرراست، تحت نظارت کیفی تورج کلانتری که یکی از چهره‌های مهم مستندسازی ایران به شمار می‌رود، با بازسازی یک موقعیت پراحساس و دراماتیک کارش را آغاز می‌کند. در یک لوکیشن به شدت ساده
"در آستان حسین(ع) آن کسی که سیر کند
یقین که عاقبتش را خدا به خیر کند"

نیاز خلق در این آستان برآورده ست
چه حاجت است که عرضه به نزد غیر کند؟

فقط نه مسجد و هیئت، که حقّ بندگی اش
نگاه لطف به اهل کنشت و دیر کند

شباب جنّت از آن رو بدان مُقام رسد
که طوع سیّدشان شبّر و شُبیر کند

بیا! که هر که در این راه می شود جانباز
فراز جنّت جاوید کار طیر کند

نترس از عاقبتش، چون سر و تن و جان را
در این معامله آن کس که باخت خیر کند.

«در آستان حسین(ع) آن کسی که سیر کند
یقین که عاقبتش را خدا به خیر کند»

نیاز خلق در این آستان برآورده ست
چه حاجت است که عرضه به نزد غیر کند؟

فقط نه مسجد و هیئت، که حقّ بندگی اش
نگاه لطف به اهل کنشت و دیر کند

شباب جنّت از آن رو بدان مُقام رسد
که طوع سیّدشان شبّر و شُبیر کند

بیا! که هر که در این راه می شود جانباز
فراز جنّت جاوید کار طیر کند

نترس از عاقبتش، چون سر و تن و جان را
در این معامله آن کس که باخت خیر کند.

به نقل از وبسایت iranintl.com، محمد سرافراز، رییس پیشین صدا‌و‌سیمای جمهوری اسلامی ایران، در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود مدعی شده آمریکا در‌صدد است پس از ماه رمضان به ایران حمله کند و مسئولان جمهوری اسلامی نیز این موضوع را دریافته‌اند.
ادامه مطلب
شرایط پیش ثبت نام مدارس شاهد 98-99
از آن جا که به فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان 50 درصد و بالاتر فرزندان شاهد می گویند می توان گفت الویت پیش ثبت نام مدارس شاهد 98-99 به چه معناست؟ به دانش آموزان شاهد بیشتر اختصاص پیدا می کند، که دانش آموزانی که از این شرایط برخوردار باشند می توانند برای ثبت نام مدرسه شاهد 98-99 اقدام نمایند، البته داوطلبان می بایست از شرایط عمومی و شرایط ایثارگری و شرایط علمی که در زیر بدان اشاره نموده ایم نیز برخوردار باشند که ب
17 سال جانباز قطع نخاع بود 
خواهر میخواست مشرف بشه عتبات عالیات 
 حاج حسین بهش گفت:سرقبر مسلم(ع) که رفیتید من حاجتی دارم از ایشان بخواهید حاجت من را برآورده شود.
تعجب کردم برام جای سئوال داشت  چون هرکسی کربلا میره سراغ امام حسین(ع) یا حضرت عباس (س) میره برای گرفتن حاجت
اما حاجی گفت سرقبر مسلم (ع)
هرچه اصرار کردم چرا مسلم ابن عقیل (ع) جواب نداد 
وقتی شهید شد تازه راز حرفش رو فهمیدم 
شهادتش مصادف شد با روز شهادت حضرت مسلم (ع)
فکر می کردم نماینده ی خوبی داری. می دانستم ـ و می دانستیم ـ که اهل اشرافیت است. خیلی هم اهل اشرافیت بود! اما علی الحساب موضع‌گیری هایش را می دیدیم و راضی بودیم. بالأخره آنطور شد که قرار بود بشود. گندش درآمد. بد هم درآمد. در شورای نظارت شهرستانها با لحاظ بندهای متعدد رد صلاحیت شد. فساد اقتصادی یکی اش بود.
برای خیلی ها فرد قابل اعتمادی بود. می گفتند بزرگ شده ی سپاه است. جانباز جبهه است و ... اما برای ما قابل پیشبینی بود. وصیت نامه ی امام را خوانده بود
در دیدار رئیس جمهور و هیئت دولت: قدرشناسی مسئولان از فرصت خدمت به مردم و همکاری و هم افزایی قوای سه گانه ضروری است/ اقتصاد و فرهنگ دو مسئله مهم کشور است. مسئولان به تولید داخلی به عنوان کلید اصلی حل مشکلات موجود توجه کنند/ مسئولان وزارتخانه ها و دستگاه های مرتبط با مقوله فرهنگ، در مقابله جدی با هجوم همه جانبه دشمن به مبانی دینی، انقلابی و اخلاقی حساسیت بیشتر و هوشمندانه تری داشته باشند.
معرفی کتاب به مناسبت ولادت ابوالفضل العباس علیه السلام و روز جانباز
کتاب : با چشم‌هایم جنگیدم
نویسنده: زهرا اسپید
نیروهای ما در حال عقب نشینی بودند و عراقی ها شیر شده ، در نخلستان آن طرف اروند از بلند گوهایشان ترانه پخش می کردند.صدای هلهله صدام ، ماشالله صدام ، حلوا حلوا صدامشان بلند بود . شهدا را می دیدیم که آب اجسادشان را آورده و در سیم های خاردار لب اروند گیر کرده بودند.
کتاب صوتی: ماه به روایت آه
نویسنده: ابوالفضل زرویی نصرآباد
وقتی سرپرس
در هجوم گرگها برّه دریده می شودزخمهای ماندگارت را برادر حفظ کنتا شهادت فاصله یک گام قسمت را ببینصندلی چرخدارت را برادر حفظ کن
مین و خمپاره به جسم و جان تو بوسه زدنداین نشان افتخارت را برادر حفظ کندرد ترکش در تنت به مغز استخوان رسیدتو غرور کوهسارت را، برادر حفظ کنتو غرور کوهسارت را، برادر حفظ کنهر ترازویی اگر حق تو را ناحق گرفتاعتقاد ذولفقارت را، برادر حفظ کنهر که نان از اسم تو خورد و تو را تنها گذاشتتو خدای روزگارت را، برادر حفظ کنگریه های
چه کسی باید پاسخگوی مشکلات امروز باشد؟
اول مسئولان امروز،
بعد مسئولان دیروز؛
معمولا اینگونه پاسخ میدهیم.
طبیعتا مسئولان امروز بعنوان کسانی که بر مسائل اشراف کاملی دارند، اولین کسانی اند که باید نسبت به مشکلات و نواقص پاسخگو باشند.
امّا گاهی مسائل و مشکلاتی که ایجاد میشوند نتیجه ی عملکرد و تفکر مسئولان قبلی است. پس کسی که باید به سوال ها پاسخ دهد، آن کسی است که بعنوان مسئول درباره آن موضوع تصمیم گیری کرده است. (بماند که شاهد آنیم که مسئولینی
متن ترانه میلاد سرافراز به نام یه روز خوب

یه روز خوب و آروم منو تو زیر باروننشستیم تنها. میگیم از خاطره مونکه چجوری برامون گذشته هر سالمیدونی با تو بودن. واسه این دل منیه حال خوبهباش همیشه کنارم. بی تو خب بیقرارممن همه جورهعشق من دوباره اومدی پیشممیدونی با تو من یه دیوونه میشمچه خوبه که هستی پیشم دوبارههمه خاطراتمو یادم میارهمنی که دوریتو به جون خریدمتوی بارون و برف عکستو دیدممیدونستم چشاتو بازم میبینمخوشحالم که پیشمی نازنینمبه یاد اون ر
موج دوم پویش «کتاب‌قهرمان» با کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» 

این کتاب، خاطرات رزمندۀ سرافراز و جانباز گران‌قدر جنگ تحمیلی، میرزامحمد سلگی، فرمانده گردان اباالفضل لشکر ۳۲ انصارالحسین است که با عنوان آب هرگز نمی‌میرد به قلم حمید حسام نوشته شده و با تلاش مشترک نشر صریر و انتشارات ۲۷ بعثت منتشر شده است.

دومین دوره از پویش «کتاب‌قهرمان» به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی با جوایز ارزنده و میلیونی، از مرداد سال جاری آغاز و تا پایان مهر ۱۳۹۸ ادام
همه ی آدم ها ...
شب که می شود ، هر ادمی با سرنوشتش ستاره می شود و می چسبد به سیاهی آسمان تا در افکار من بدرخشد .
او که سر شب نشده دل به خواب داده ،
او که درس می خواند و لای کتاب هایش ، افکارش را پیچانده ،
او که درد دارد و بیماری امانش را برید ،
آن جانباز شیمیایی که سال هاست از بی خوابی رنج می برد و در تمام این سال ها حتی یک ساعت هم نخوابیده ،
آن مرد و زن روستایی که دنیایشان با دنیای من و ما فرق می کند و در اتاق محقرشان به خواب رفته اند،
آن دیوانه که در س
 او هیچ گاه از مأموریت‌های سخت کنار نمی‌کشید و همیشه آماده مأموریت بود.
او در ورزش کوهنوردی توان بالایی داشت و همیشه در همه لحظات با لبخند جلو می‌آمد و خاطرات زیبایی برای بچه‌ها به یادگار گذاشته است.
راوی:دوست شهید
 جانباز دفاع مقدس مدافع‌حرم
شهید علیرضا صفرپور جاجرمی
سالروز شهادت 
@modafeonharem

در گفتگو با امیر سرتیپ احمد دادبینعارفانه های شهید حسن آبشناسان 
عمومییکی از طرح های مورد علاقه شهید آبشناسان، طرح تعقیب ضد انقلاب در منطقه شمال غرب بود. هر پایگاهی را که آزاد می کردیم، آبشناسان می کوشید از مردم همان روستاها استفاده نماید و وارد پایگاه کند و امنیت را به مردم منطقه بسپارد. او چنین روحیه ای داشت.نوید شاهد: امیر جانباز سرتیپ احمد دادبین در سال 1353 وارد دانشکده افسری ارتش شد و پس از فارغ التحصیلی برای شرکت در دوره مقدماتی به ش
کسی که بر در این خانه سر بلند نکردبه یک اشاره ی اقا به سروری برسداگرچه سائل او بی نیاز از دنیاستدر آخرت به مقامات بهتری برسد(علیرضا خاکساری)
شهادت امام باقر (علیه‌السّلام) که یک شهادت دارای پیام بود؛ لذا خود امام باقر وصیت کرد که بعد از او تا ده سال در منا به مناسبت این رحلت، یادبود برپا شود. در میان ائمه‌ی ما این بیسابقه است، بی‌نظیر است. یاد امام باقر، یعنی یاد سر برآوردن حیات دوباره‌ی جریان اصیل اسلامی در مقابله‌ی با تحریفها و مسخهائی که
یادگاری از

فرماندهان دلاور

گردان عمّار، لشگر بیست
و هفت 

- فرمانده گردان
عمّار

"جانباز
حاج محمدرضا یزدی"

.

- معاون گردان
عمّار

"شهید مرتضی
ستاریان"

.

.

این دو رفیق و همرزم

از پاسداران قدیمی
گردان چهار

پادگان حضرت ولیعصر
{عج} سپاه تهران

که بعدها در گردان
عمّار در کنار یکدیگر جهاد کردند

.

.

شهید مرتضی ستاریان

در آستانه عید قربان
سال ۶۶

در عملیات نصر ۷ به
مقام شهادت رسید

.

جانباز حاج محمدرضا یزدی

از پاسداران قدیمی
سپاه تهران

که در زمان

در گفتگو با امیر سرتیپ احمد دادبینعارفانه های شهید حسن آبشناسان 
عمومییکی از طرح های مورد علاقه شهید آبشناسان، طرح تعقیب ضد انقلاب در منطقه شمال غرب بود. هر پایگاهی را که آزاد می کردیم، آبشناسان می کوشید از مردم همان روستاها استفاده نماید و وارد پایگاه کند و امنیت را به مردم منطقه بسپارد. او چنین روحیه ای داشت.نوید شاهد: امیر جانباز سرتیپ احمد دادبین در سال 1353 وارد دانشکده افسری ارتش شد و پس از فارغ التحصیلی برای شرکت در دوره مقدماتی به ش
کسی که بر در این خانه سر بلند نکردبه یک اشاره ی اقا به سروری برسداگرچه سائل او بی نیاز از دنیاستدر آخرت به مقامات بهتری برسد(علیرضا خاکساری)
شهادت امام باقر (علیه‌السّلام) که یک شهادت دارای پیام بود؛ لذا خود امام باقر وصیت کرد که بعد از او تا ده سال در منا به مناسبت این رحلت، یادبود برپا شود. در میان ائمه‌ی ما این بیسابقه است، بی‌نظیر است. یاد امام باقر، یعنی یاد سر برآوردن حیات دوباره‌ی جریان اصیل اسلامی در مقابله‌ی با تحریفها و مسخهائی که
آیا همسران جانبازان و آزادگان که  کارمند هستند میتوانند از سنوات ارفاقی بازنشستگی استفاده کنند؟ بله برابر ماده ۲۴ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به شرح زیر می توانند از بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند :همسران شاهد،همسران جانباز ۵۰% و بالاتر،شیمیایی و اعصاب و روان(متوفی یا در قید حیات) و همسران آزادگان با سابقه اسارت پنج سال و بالاتر که قبل از اسارت با آنان ازدواج نموده اند،درصورت شاغل بودن می توانند با پنج سال سنوات ارفاقی از امت
مراسم شهادت سرافراز سپهبد حاج قاسم سلیمانی  ٖـٖٖـٖٖٖـٖٖٖٖـٖٖٖٖٖـٖٖٖٖٖٖٖـٖٖـٖـٖٖـٖٖٖـٖٖٖٖـٖٖٖٖٖـٖٖٖٖـٖٖٖـٖٖـٖـٖٖـٖٖٖـٖٖٖٖـٖٖٖٖٖـٖٖٖٖـٖٖٖـٖٖـٖـٖٖـٖٖٖـٖٖٖٖـٖٖٖٖٖـٖٖٖٖـٖٖٖـٖٖـٖـٖٖـٖٖٖـٖٖٖٖـٖٖٖٖٖـٖٖٖٖـٖٖٖـٖٖـٖـٖٖـٖٖٖـٖٖٖٖـٖٖٖٖٖـٖٖٖٖـٖٖٖـٖٖـٖـٖٖـٖٖٖـٖٖٖٖـٖٖٖٖٖـٖٖٖٖـٖٖٖ
سخنران:حاج اقا ابراهیم شهسوارمداحانحاج محمدجواد قاسمپورکربلایی حجت دانش پژوه
زمان :شنبه ۱۴دی ماه۹۸ ساعت ۲۰
مکان: مسجدالغدیر جنب فرمانداری برازجانٖـٖٖـٖ
هیچ وقت به این فکر نکرده بودم که یه روزی بخوام یه همچین مطلبی رو منتشر کنم ...پس هیچ وقت هم به مقدمه و موخره اش فکر نکرده بودم...اما از اونجایی که چند وقت پیش خیلی اتفاقی ...یه مسئله ای پیش اومد تصمیم گرفتم متناسب با این ایام و به خصوص امشب ...یه چیزی رو بگم...اگر صفحه اینستاگرامم رو دیلیت نمیکردم اونجا هم بیان میکردم...ولی خب به هر ترتیب الان و درحال حاضر تنها جایی که میتونم حرفی برای جماعتی بزنم فعلا همینجاس...
داستان از هفته پیش شروع نمیشه که من تق
همسر شهید: فرشاد در طول 8 سال جنگ تحمیلی در جبهه ها بوده و جانباز شیمیایی بود پس از جنگ به هیچ نهادی مراجعه نکرد و جانبازی اش را اعلام نکرد، زیرا اعتقاد داشت مشکل شیمیایی او یادگاری از جنگ و عملیات فا و است، او طی این سال ها از ناحیه ریه بسیار زجر کشید و با کوچک ترین سرماخوردگی از پا می افتاد.  به او گفتم که شما 30 سال خدمتت در سپاه پر شده و شاید دیگر نیازی به رفتنت نباشد ولی او معتقد بود که جهاد تمام شدنی نیست و هر زمان اسلام در خطر باشد باید دفاع
تفاوت اتاق جانبازان در هتل ها

چکیده مطلب:
جانبازی برگرفته از فرهنگ و مکتب مترقی اسلام می‌باشد.جانباز یا در حقیقت مجروح جنگی کسی است که جان خود را برای دفاع از وطن خویش یا پیشرفت اهداف یک حکومت، در معرض جراحت و مصدومیت قرار داده است.تلاش ما باید در این باشد که تا جایی که امکان دارد، مشکلات این انسان‌های بزرگ را حل نماییم.برخی از آنان مشکلات مالی ندارند و این در حالی است که خیلی از خانواده‌ها از بنیاد جانبازان پول یا حقوقی دریافت نمی‌کنند.
اخیراً فیلمی از صحن شورای شهر فردیس در استان البرز منتشر شده که در آن فردی با عنوان جانباز بالای ۷۰ درصد برای حل مشکل خود و اخذ مجوز ساخت و ساز در زمینی قولنامه‌ای به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع، دست به قمه می‌برد و شهردار فردیس را مقصر حل نشدن مشکل خود می‌داند.
به گزارش ایسنا، شهردار فردیس اما معتقد است که مدیریت شهری در چارچوب قانون و با توجه به شرایط این فرد حتی فراتر از قانون سعی در حل مشکل ایشان داشته و کار هم در این مدت پیش رفته است و این اتفاق،
به قول اون فیلم کوتاه معروف که دوربین صد ثانیه سقف رو نشون می‌داد و آخرش معلوم می‌شد که فیلم فقط چند لحظه از زندگی یه جانباز قطع نخاعی‌ه، این عکس رو گذاشتم که بگم این فقط یک فریم از زندگی من‌ه. ( مظلوم نمایی)امروز برای اولین بار رفتم چشم پزشکی. هم معاینه مجدد چشمِ بابا بعد از عمل آب مروارید بود، هم بررسی وضعیت چشم مادر بعد از عمل پارگی شبکیه. (نمی‌دونم چرا یهو از ناحیه چشمدچار مشکل شدیم!)نمره چشمم «دو» بود. دکتر گفت جاداره همین‌جا گواهینامه
نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 99-1400
نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 99-1400
نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد جهت ثبت نام دانش آموزان غیر شاهد یکی از مهم ترین موضوعات در بحث مدارس شاهد می باشد ، مدارس شاهد با توجه به امکانات بسیار عالی – تجهیزات کامل تدریس – سطح علمی بالا دبیران و امنیت اخلاقی فرهنگی مطلوب به یکی از برترین مدارس کشور تبدیل شده که هر ساله دانش آموزان زیادی درخواست ثبت نام و تحصیل در این مدارس را دارند. مدارس شاهد تا چند سال اخیر صرفا مختص د
(البته به شرط خوندن قسمت اول، اگه نخوندی بهتره برگردی و بخونیش)

جالب بود وقتی حسین نشسته میگوید:" واقعا نمیشد که بشینیم ..."
ریزنگاه های زیرپوستی جواد به حسین، سوال خاک خورده ای را از ذهنش بیرون کشید:
+ میگم حاجی، کدوم عملیات جانباز شدین؟
- بیت المقدس! واقعا میدون هولناکی بود، دنیا از اون جنگ سخت تر به خودش ندیده
حالا جواد مثل نوه هایی که میخواهند تاریخ را از زیر خاطرات آقاجون نقاشی کنند، گفت: یه چیزایی خوندیم ولی خب ... بیشتر دوست دارم از شما
این تاریخ " ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ "بیست سال قبلش من به دنیا اومدم ، دَم ظهر بود ، یه روز بهاری بود که شاید گرمای تابستان باهاش آمیخته شده بود . مامان گفت بابا به محض دیدنم پیشونیم رو بوسیده چون معتقد بوده دختر خیر و برکته. میدونین من اولین نوه ی مادربزرگم محسوب میشم والبته تنها دختری که تو خانواده شون بوده . من فقط عمو دارم و عمه هایی که حاصل ازدواج اول پدربزرگم هستن و البته دو عمو که به رحمت خدا رفته . اینها رو گفتن که بگم من با جزئیات حرف میزنم ، چون میدونم
عنوان:آب هرگز نمی میرد
نویسنده:حمید حسام
ناشر:صریر
«آب هرگز نمی‌میرد» خاطرات جانباز میرزامحمد سلگی از فرماندهان لشکر ۳۲ انصارالحسین که با قلم حمید حسام به رشته تحریر درآمده است. این کتاب در سال ۱۳۹۳ توانست جایزه نخست جشنواره جلال آل احمد را از آن خود کند.
هشت سال جنگ تحمیلی رژیم بعثی صدام، علیه ملت بزرگ ایران، بی‌شک از دوران طلایی و پرافتخار مردمان این مرز و بوم است که انعکاس هرکدام از حوادث آن می‌تواند، چراغ راه و وسیله‌ای برای شناخت بی
بدون شک آبادان و خرمشهر از گذشته تاکنون یکی از پرافتخارترین ها در ورزش بانوان درمیان دیگر شهرستان ها میباشند و این مهم بدست نیامده مگر با تلاش وکوشش ورزشکاران بااستعداد این منطقه و دلسوزی و زحمت مربیان هرچند که همواره ورزش بانوان دچار کمبودهایی بوده و هست اما افرادی هستند که با پشتکار و تلاش این کمبودها و سختی ها رو پشت سرگذاشته اند و توانسته اند برای خود جایگاهی کسب کنند و باعث افتخار خود خانواده و شهرستان شوند یکی از  این قهرمانان سرکار
با سلام 
به وبلاگ بیامه خوش آمدید 

اینترنت 
یکی از بزرگترین مشکلات جامعه امروزی اینترنت میباشد که با لطف مسئولان گرامی اینترنت روستای بیامه سفلی که مشکل جوانان این روستا بود در تاریخ 15/3/98 این مشکل به صورت کامل برطرف شد و از مسئولان تشکر بسیار داریم خواهشمندم به مشکلات دیگر این روستا رسیدگی شود
به نام خدا
حاج ابراهیم افتخار
تهران-1 دیماه 1397
روز اول زمستان را به اتفاق یکی از دوستانم به عیادت از یکی پهلوانان و قهرمانان مدافع وطن، پرداختم،دیروز مطلع شدم جانباز سرافراز سیدصالح موسوی ازمعدود بازماندگان حماسه خرمشهر در تهران در بستر بیماری است،سیدصالح از یاران شهید جهان آرا، شهید دکتر عبدالرضا موسوی، و دهها شهید دیگر خرمشهر و مرحوم سیدکاظم نعمت زاده است، سید صالح و همسرش سرکار خانم کازرونی ( که آن زمان فقط همرزم بودند وبعد از آزادی خر
از همرزمانش با شهید حاج سیدحمیدتقوی فر قرابت بسیاری داشت تا جایی که وصیت کرده بودند پیکرش را حسین به خاک بسپارد.
حسین همیشه و حتی یک وقت هایی با بغض در مورد شهیدتقوی صحبت میکرد و می‌گفت: 
"این آدم به قدری بزرگ است که درکش نکردم" 
حالت پدر و پسری و رفاقتی شدیدی با هم داشتند. رابطه اش با شهید تقوی به حدی پیوسته بود که وقتی مجروح شد گفت مرا کنار شهید تقوی یا پدرم دفن کنید. سرکشی به جانباز ها و بچه های مجاهد داوطلب را وظیفه خود میدانست و هر وقت میتوا
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ در
دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با تأکید بر ضرورت تقوای مسئولان بویژه در
«رسیدگی به امور مردم، رعایت بیت‌المال و اجتناب از اشرافیت» به بیان وظایف
اساسی مسئولان سه قوه برای حل مشکلات اقتصادی و رونق تولید پرداختند. ایشان همچنین به مسائل داخلی کشور و شرایط مذاکره با آمریکا هم اشاره کردند.
ادامه مطلب
فَرِحِینَ بِمٰا آتٰاهُمُ اَللّٰهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ یَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یَلْحَقُوا بِهِمْ مِنْ خَلْفِهِمْ أَلاّٰ خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لاٰ هُمْ یَحْزَنُونَ (١٧٠) آل عمران
آنان به فضل و رحمتی که خدا نصیبشان گردانیده شادمانند، و دلشادند به حال آن مؤمنان که هنوز به آنها نپیوسته‌اند و بعداً در پی آنها به سرای آخرت خواهند شتافت که بیمی بر آنان نیست و غمی نخواهند داشت

خاطرات جانباز شیمیایی
یک روز داخل تاکسی تو اتوبان بخاطر بیمار
یکی از سهمیه های تاثیر گذار تو کنکور سراسری ، سهمیه ایثارگران هستش که به سهمیه ایثارگران 25 و 5 درصدی تقسیم میشن . به نقل از سایت مشاوره تحصیلی کنکور سراسری تحصیلیکو ، سهمیه ایثارگران بیست و پنج درصد به همسر و فرزندای شهدا ، جانبازای 25 درصد به بالا و همسر و فرزنداشون و آزاده ها و همسر و فرزندشون تعلق می گیره و جانباز زیر 25 درصد و همسر و فرزنداشون و همسر و فرزندای رزمنده شامل سهمیه ایثارگران 5 درصد میشن . 

www.tahsilico.com/web/articles/view/862/سهمیه-ایثار
بسم رب الشهدا
.
#قسمت_هجدهم
.
- چرا اون کار رو کردین؟
- کدوم کار
- چرا قفسه رو گرفتین؟
- شما جای خواهر من اگه خواهر منم جای شما بود حتما برادرتون چنین کاری می کرد
- من برادری ندارم یعنی هیچ کسی رو ندارم
حرفش رو خورد و یه عذر خواهی کرد
- عذر خوتهی لازم نیست
- ولی لطفا این رو بخورید
تشکر کردم و ازش خواستم لیوان رو بگیرم که یک پسر سر رسید
تیپ اونم بسیجی بود
با این صحنه که مواجه شد پوزخندی به آقای سرافراز زد و نگاهی به من انداخت
- شما هم برادر
خیر باشه ف
الگوی همرزمان

آن‌روزها هنوز تیپ مستقل الغدیر شکل نگرفته بود و بچه های یزد بیشتر در تیپ نجف اشرف (اصفهان) و... مشغول فعالیت بودند.
عده زیادی از بچه های روستای ما (مزرعه نو) در طول دفاع مقدس به جبهه ها اعزام شدند و روستای ما در مقطعی سومین روستای نمونه کشوری در این زمینه بود
شهید حکیمی الگوی همرزمانش بود.
به عنوان نمونه یکی از همرزمان داداشم بنام مرادی تعریف می‌کرد شهید حکیمی  با اینکه از ما کوچکتر بود همیشه سفارش می کرد به هنگام توزیع غذا سعی
سلام و عرض ادب خدمت همه کاربران
کتابی که معرفی میکنم خدمت تون اسمش سه دقیقه در قیامت میباشد که باعث انقلابی درون تون میشه، لااقل برای خودم که این طور بود.
داستان از این قراره که یک جانباز مدافع حرم در جریان یک عمل جراحی، برای مدت سه دقیقه از دنیا میرود و سپس با شوک ایجاد شده در اتاق عمل دوباره به زندگی برمیگردد. اما در این مدت کوتاه چیزهایی دیدن که باورش برای افراد عادی خیلی سخت است!، راوی گمنام اما توسط گروه شهید ابراهیم هادی جمع آوری شده.
ان
پایگاه «حیات طیبه» مروری می‌کند بر کتاب‌های خاطرات، رمان‌ها و روایت‌هایی که سعید جلیلی به مناسبت‌های مختلف به آن‌ها اشاره و خواندن آن را توصیه کرده است.

مدت زمان تقریبی مطالعه:10 دقیقه و 43 ثانیه

وقتی مهتاب گم شد
کتاب وقتی مهتاب گم شد تالیف حمید حسام شرح زندگی سردار شهید علی خوش‌لفظ و روایتی عینی از یک واقعه‌ی تاریخی است که موجب شد سرنوشت خیل وسیعی از مردمان ایران تغییر کند.
وقتی مهتاب گم شد قصه نیست. داستانپردازی و اسطوره سازی ه
بسم رب الشهدا
.
#قسمت_بیست_و_دوم
.
من رو که دیدن خنده شون محو شد و سرافراز سرش رو پایین انداخت
-سلام علیکم
-سلام
اومده بودم اگه کمکی لازمه کمک کنم اما فکر کنم بهتر باشه برم
واسم این مهم نبود که با یه دختر دیده ام اون رو ولی واسم سنگین بود که من با اون دختر چه فرقی داشتم که رفتار ها اینقدر متفاوت بود
اصلا چرا باید میومدم دیوونه ای دختر ها
تو با بسیج چه نسبتی داری که راه کج می کنی این ور
-بسیج مال همه است نسبتی لازم نداره مال همه ی مردمه
چشمام گرد شد و
سلامت و سبک زندگی/24- لزوم عبرت گیری قبل از تصمیم گیری در مدیریت سلامت
پس از کاربرد سلاح شیمیایی توسط عراق علیه رزمندگان ایرانی و مردم حلبچه و سردشت، تصوّری که مسؤولان کشور ما داشتند این بود که چون آلمان این سلاح را درست کرده است بنابراین راه درمانش را هم می‌داند؛ برای همین مجروحان را به این کشور اعزام کردند. (1)
غلام دلشاد، جانباز شیمیایی 70 درصدی شیرازی در خاطراتش می گوید: «قرار است یک پزشک آلمانی به بیمارستان بیاید و من و همراهانم را معاینه
در داستان فیلم، زمینیان به منظور تصرف منابع سرشار پندورا (سیاره ناوی‌ها)، و برای به دست آوردن هرچه بیشتر سنگ آنابتانیوم برای اشغال نظامی سیاره پندورا آماده می‌شوند که منجر به نابودی خانه و کاشانه ناوی‌ها و محیط زیستشان خواهد گشت. و این موضوع احتمال انقراض ناوی‌ها به دست بشر را خیلی زیاد کرده است.
اما از سوی دیگر، گروهی از انسان‌های دانشمند مشغول آزمایش پروژه‌ای هستند بنام آواتار که در آن با علم ژنتیک و ترکیب دادن D.N.A انسان و ناوی، بدن
راستش را بخواهی با اینکه این‌ همه تلاش میکنم خیلی چیزها را در زندگیم بازبینی کنم و اسیر کلیشه‌ها نشوم؛ گاهی بعضیشان گریبانم را میگیرد." معمولا دخترها مقصرند." این فرض از آن اول تاریخِ آدمیزاد بوده و حوا ادم را گول زده! هر پادشاهی سرنگون شده پای یک زن حیله گر در میان بوده یا وقتی به کسی تجاوز میشود حتما کرم از خود درخت است. هرچه سعی میکنم اسیر این کلیشه‌ی منتقل شده در روح بشر نشوم گاهی از دستم در میرود. وقتی کسی از من خوشش می اید خودم را ملامت م
بمناسبت میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار،امام جمعه،شهردار و فرمانده انتظامی بخش آب پخش با فرمانده حوزه شهید دستغیب آب پخش دیدار کردند.
امام جمعه آب پخش در این دیدار با محکومیت اقدام امریکا در تروریستی خواند سپاه پاسداران اظهار داشت:این اقدام امریکای جنایتکار، از روی استیصال و درماندگی و عصبانیت فراوان نسبت به سپاه پاسداران است.
وی افزود:این اقدام باعث تاثیرگزاری بیشتر سپاهیان عزیز می شود و عزت آنها افزوده خواهد شد.
شهردار آب پخش نیز در این
رفتی ای حجت خدا و ببینبردی از ما چگونه صبر و قراربی تو شهر نراق پاییز استبی تو ما را نمانده فصل بهار ای که گفتی همیشه با رهبرآنچه فرموده ای کنم رفتارجنگ با کفر افتخار تو بودای تو رزمنده ی تمام عیارحیدری بودی و قسم خوردیکه بجنگی چو حیدر کرارمن ندیدم که جبهه ای باشدکه نکردی تو اندر آن پیکار
ای که گفتی ز باقر و صادقای که کردی ز جان خود ایثارسالها جنگ کرده ای با جهلتا ره عِلم را کنی هموارمسجد جامع را شدی زینتتا ابد ماندنی است این آثارجای تو خالی ا

خوشمان بیاید یا نه، نام محمد حسین منصف در تاریخ شهر بابل ماندگار خواهد شد. حسین منصف پاسدار و آزاده و جانباز و پژوهشگر و نویسنده انقلاب و دفاع مقدس، چهره پر جست و خیز عرصه عدالتخواهی منشأ بسیاری از حوادث تاریخ دارالمومنین به خصوص در بزنگاه تقابل با مدیران فاسد بوده و نامش تا سال های سال زیبنده ذهن و زبان و جان مردم به خصوص نسل های جوان و پر شور و انقلابی خواهد بود.
از این منظر لازم است حسین منصف به تشخیص عجیب قاضی عادل دادگستری استان و با شکا

مردم به امرایشان شبیه ترند تا به پدرانشان.
وقتی مسئولین با هم دعوا می کنند، وقتی مسئولان سراغ اشرافی گری و تجمل می روند، وقتی مسئولان فامیل های خودشان را سر کار می آورند این فرهنگ به مردم هم منتقل می شود.
در ماجرای گرانی غیرمعقول قیمت بنزین تا کنون هیچ از مسئولان ارشد کشور حاضر به پذیرش مسئولیت آن نگردیده و هر یک به نوعی سعی در شانه خالی کردن از این تصمیم و اقدام نمودند. با این وصف نباید از جامعه انتظار داشت که مسئولیت گریزی، ترس و دروغ را مذ
بسم الله الرحمن الرحیم
مهری یزدانی، همسر جانباز
وقتی میخواهد جوابم را بدهد، نه دستپاچه میشود و نه از کوره در میرود و از صدایش معلوم است که قصد توجیه و توضیح هم ندارد، میخندد و میگوید: «در ماجرای جبهه رفتنم میتوان ردپای ماجراجویی را دید اما در ازدواجم اصلا! 18 سالم بود
ادامه مطلب
سلامت و سبک زندگی/24- لزوم عبرت گیری قبل از تصمیم گیری در مدیریت سلامت
پس از کاربرد سلاح شیمیایی توسط عراق علیه رزمندگان ایرانی و مردم حلبچه و سردشت، تصوّری که مسؤولان کشور ما داشتند این بود که چون آلمان این سلاح را درست کرده است بنابراین راه درمانش را هم می‌داند؛ برای همین مجروحان را به این کشور اعزام کردند. (1)
غلام دلشاد، جانباز شیمیایی 70 درصدی شیرازی در خاطراتش می گوید: «قرار است یک پزشک آلمانی به بیمارستان بیاید و من و همراهانم را معاینه
کتاب ((نورالدین پسر ایران )) نوشته معصومه سپهری و انتشارات سوره مهر آن را منتشر نموده است . این کتاب خاطرات سید نورالدین عافی است .پسری شانزده ساله از اهالی روستای خنجان در حوالی تبریز در آذربایجان شرقی که با شور و اشتیاق و زحمت فراوان رضایت والدین و مسئولین را برای اعزام به جبهه جلب کرد . این کتاب روایتی از عملیات بدر ،والفجر و عملیات کربلای چهار است .
نورالدین از دی ماه 1359 یعنی تنها سه ماه ازآغاز جنگ تحمیلی به جبهه رفت. او حضور در گردان های خط
مسابقات تیراندازی با تفنگ بادی ویژه بانوان  بمناسبت گرامیداشت روز ملی خلیج فارس  در شهرستان حاجی اباد برگزار گردید.

به گزارش روابط
عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان حاجی آباد مسابقات تیراندازی با تفنگ بادی در مسافت
10متر ویژه  بانوان شهرستان  حاجی آباد 
بمناسبت گرامیداشت روز ملی خلیج فارس  با  حضور30
نفر از بانوان علاقه مند به ورزش تیر اندازی  10 اردیبهشت ماه مصادف با روز ملی خلیج فارس  در سالن اختصاصی تیراندازی شهرستان حاجی آباد برگزار
دیدار امام جمعه محترم شهرستان طبس ، مسئول دفتر امام
جمعه، رئیس اداره اوقاف و جمعی از روحانیت معزز با ریاست دادگستری، دادستان  شهرستان بمناسبت هفته قوه قضائیه و شهادت شهید
دکتر بهشتی و72 تن از یاران امام خمینی ره

در این دیدار امام جمعه محترم ضمن عرض خدا قوت  و تبریک بمناسبت هفته قوه قضائیه  به قضات و کارکنان  دادگستری از تلاش های این مجموعه  قدردانی نمود.
دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دیدار دانشجویان با رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه سند خیانت‌بار 2030 از اذهان مردم پاک نمی‌شود، گفت: مسئولان در قراردادهای محرمانه بر سر فرهنگ این کشور معامله کردند.
تاریخ دیدار در 17 خرداد 96 بوده که به نظرم شاید جزو مطالب مهم باشد.

ادامه مطلب
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
چهل سال از رفتن محمدرضا شاه پهلوی گذشت
نسل انقلابی های مسلمان و اهل شهادت قدرت را در دست گرفت
وزیر نظر شورای نگهبان مسئولان و نمایندگان بر کرسی مدیریت تکیه زدند و کارمندان همه و همه گزینش شدند...
سؤال اینجاست
تربیت آقا زاده های مانند ساشا سبحانی
و آنکه در پورشه خود کشته شد 
و آنکه در آمریکا وانگلیس وکانادا و اروپا تحصیل  میکند 
محصول ریاست و تربیت چه افرادی است؟؟؟
مسئولان نظام که هم
پای قصه ریش سفیدان برزن که بنشینیم همه از جوش وخروش و همدلی انسان داخل عهد جنگ برایمان می گویند. از مساجدی که به خانه دوم اهالی تحول شده بود تا زنان و مردانی که دست تو دست یکدیگر چه در جبهه ها و چه در پشت جبهه ها به دفاع از این سرحد و بوف برخاسته بودند. دفتر خاطرات اغتشاش را که ورق می زنیم هرکسی عددی برای گزارش دادن دارد از پیرمردهای موسپیدی که دلشان تحمل نیاورد و بخاطر آشپزی و شست وشوی لباس رزمنده ها راهی جبهه ها شدند تا زنانی که همراه کودکان
مراسم تکریم و معارفه فرماندهان سابق و جدید انتظامی بخش آب پخش برگزار شد.
به گزارش سفیر جنوب؛صبح امروز مراسم تکریم و معارفه فرماندهان سابق و جدید انتظامی بخش آب پخش با حضور مسئولان نظامی و انتظامی شهرستان و مسئولان محلی بخش و شهر آب پخش برگزار شد.
ادامه مطلب
رهبر معظم انقلاب صبح امروز در درس خارج فقه با اشاره به طرح مدیریت مصرف سوخت فرمودند در این کار سررشته ندارم و نظرات کارشناسی نیز متفاوت است اما گفته بودم اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند از آن حمایت می‌کنم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند سران قوا به پشتوانه کارشناسی یک تصمیمی گرفتند و طبعاً باید اجرا شود یقینا برخی مردم از این تصمیم نگران و ناراحت می شوند یا به ضرر آنهاست اما تخریب و آتش زدن کار مردم نیست کار اشرار است ضد انقلاب و دشمنان ایران

جناب آقای حاج رحمت اله فیروزی پور نماینده ی منتخب مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر
با سلام و احترامموفقیت حضرتعالی در آزمون بزرگ انتخاب مردم شهرستان نطنز را خدمت جنابعالی صمیمانه تبریک عرض می کنیم و برای شما آرزوی موفقیت و بهروزی داریم ، امیدواریم با درایتی که از جنابعالی سراغ داریم عامل وحدت و مودت دو شهر سرافراز خالدآباد و بادرود در منطقه و بین بخش امامزاده و بخش مرکزی شهرستان  باشید و کینه ها و عداوت ها تبدیل به دوستی ها و برادری ها گردد .ا
در سال های جنگ، بنیاد شهید به تعدادی از خانواده های ایثارگران در یکی از شهرک های تازه تاسیس تهران زمین می داد. دوستان صیاد شیرازی که از نزدیک وضع مالی او را می دانستند، از رئیس بنیاد شهید خواستند به فرمانده نیروی زمینی که جانباز هم بود، قطعه زمینی اختصاص بدهند. رییس بنیاد هم که از زندگی او بی اطلاع نبود، موافقت کرد.
دوستان برای این که او را در مقابل کار انجام شده قرار دهند، وام گرفتند و حتی خود نیز پولی فراهم کردند و دست به کار ساختمان سازی️ ش
(( برگزاری مسابقات  دو دختران  بمناسبت  گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در روستای طاشکوئیه از توابع بخش مرکزی شهرستان حاجی آباد)).
 بمناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی مسابقات دو دختران در روستای طاشکوئیه از توابع بخش مرکزی شهرستان حاجی آباد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان حاجی آباد، مسابقات دو دختران   بمناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با شرکت 30 دونده روز چهارشنبه مورخه 16/11/
بسم الله الرحمن الرحیم 
این کتاب کتابیه که شاید به نوعی زندگی من رو رو دگر گون کرد حالا اگه اینطوری هم نگیم ولی واقعا تاثیر شدید بر زندگیم داشت 
قبل از اینکه این کتاب رو بخونم یکی از دوستام بهم گفت که اگر تو این کتاب رو بخونی دیگه حجره رو رها میکنی میری خونتون (‌اون زمان من یک طلبه حجره دار بودم ) نمیدوم اون موقع جه نگاهی به حرف این رفیقم داشتم ام همونی شد که گفت .....
توفیق شد این کتاب رو در ایام البیض ( اعتکاف ) که در اواخر عید نوروز بود خوندم و....
۸ اسفند سالروز شهادت سردار حاج حسین خرازی 

حاج حسین خرازی گفته بود تو عملیات خیبر (عملیاتی که از ناحیه دست جانباز شدند) فرشته‌ها اومدن روح من‌رو ببرن، من گفتم فعلا می‌خوام برای خدا بجنگم...
مگه قرآن نفرمود وقتی اَجَل کسی برسه، فرشته مرگ یک لحظه بهش مهلت نمیده؟ پس مجاهد فی سبیل‌الله به کجا رسیده که به ملک‌الموت میگه من هنوز تو این دنیا کار دارم؟راوی: حجت‌الاسلام مهدوی بیات

شهید آوینی درباره حاج حسین گفته بود: آن آستین خالی که با باد ا
دانلود فیلم هزارپا با کیفیت بالا
دانلود رایگان فیلم هزارپا با لینک مستقیم

زبان: فارسی
مدت زمان: ۲۰۵ دقیقه
سال تولید: ۱۳۹۶
کیفیت: ۷۲۰p Web-dl 
حجم: ۹۵۰ مگابایت
محصول: ایران
تهیه‌کننده: رضا رخشان
نویسندگان: امیر برادران ، مصطفی زندی
کارگردان: ابوالحسن داوودی
بازیگران: رضا عطاران ، جواد عزتی ، سارا بهرامی
خلاصه داستان فیلم هزارپا: هزارپا ، فیلمی به کارگردانی ابوالحسن داوودی ، تهیه‌کنندگی رضا رخشان و نویسندگی امیر برادران محصول سال ۱۳۹۶ است ای
دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دیدار دانشجویان با رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه سند خیانت‌بار 2030 از اذهان مردم پاک نمی‌شود، گفت: مسئولان در قراردادهای محرمانه بر سر فرهنگ این کشور معامله کردند.
تاریخ دیدار در 17 خرداد 96 بوده که به نظرم شاید جزو مطالب مهم باشد.

ادامه مطلب
گلبرگ سرخ لاله ها

تا اینجای داستان ، روستای ما به ترتیب تاریخ شهادت ، شهیدان
1- سید حسن طباطبایی
2- حسن طلابی
3- امرالله بابایی
4- محسن طحانی
5-احمد حکیمی 
6-عبدالغفار کلانتری
7-  حسن نامداری
8-سید موسی شاهمیری
9- رضا حکیمی
10- حسین حکیمی
تقدیم انقلاب کردند.

دو جانباز 70 درصد آقایان حاج محمد رضا مرادی و حسین مرادی  نیز  تقدیمی این مرز و بوم به انقلاب است .
 جانباز اخیر پس از یکی دوسال دست و پنجه نرم کردن با جراحات وارده به دوستان شهیدش می پیوندد.
تا

اگر مراکز حوزوی، مراسم و جلسات خود را در چنین فضاهایی برگزار کنند نشان می دهد دوستانی که باید خدمت گزار طلاب باشند از وضع معیشت قاطبه طلاب بی خبر هستند؛ کما اینکه که بسیاری از مسئولان از وضع زندگی مردم عادی کوچه و بازار بی خبرند و یا خود را به بی خبری می زنند. مبادا همان فاصله ای که مردم با مسئولان می بینند بین خود و حوزویان نیز احساس کنند.
امیدوارم مردم عزیز ما حساب طلاب و بدنه حوزه را از مسئولان آن جدا بدانند.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

چوب پلاست